Mariusz Dziadkowiec Michoń zadyszka

Jakuszycka Zadyszka, zawody organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów zgromadziły na starcie 124 uczestników z Czech, Rosji i Polski. Bieg został rozegrany stylem klasycznym na dystansie 7 kilometrów.

Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania cztery 1700 metrowe pętle, przygotowane i utrzymane wielkim nakładem pracy przez organizatora. Wiemy jakie problemy były z przeprowadzeniem zawodów w weekend (BNI w biegach narciarskich), dlatego jeszcze raz słowa uznania dla organizatorów.

Na starcie jak wspominaliśmy wcześniej stanęło ponad 120 biegaczy narciarskich - od czynnych zawodników do amatorów zaczynających swoją przygodę z biegówkami.

Wygrał Mariusz Dziadkowiec Michoń (foto) z KS Snieżka Karpacz - jeden z czołowych polskich juniorów. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny Mistrz Polski Amatorów w kategorii M-30 Jacek Staroń z Krosna. Trzecia lokata dla Czecha Tomasa Malika.

Pierwszą Polką na mecie jest reprezentantka szkoły biegowej START SKI Jakuszyce Ewa Szmel. Pierwszy z zawodników skipol.pl TEAM - Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego, zajął szóste miejsce wygrywając tym samym kategorię M-40.

Na trasie widzieliśmy "urzędującego" v-ce Mistrza Świata lekarzy dr. Pawła Bubulę z Wiśniowej, który minął linię mety jako 12-sty zawodnik biegu, w jego kategorii M-30 dało mu to 6 lokatę.

Na wszystkich, którzy dotarli do mety czekały pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny.

Więcej o przebiegu rywalizacji na trasie jutro w osobnym felietonie.