escher

Pierwsza konkurencją konkurencją głównego weekendu 42.Biegu Piastów był bieg na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym. Bieg wygrał Niemiec Toni Escher w czasie 1:19,25 godz. Łukasz Kunc na miejscu czwartym! W klasyfikacji pań zwycięża Monique Siegel z Sc Norweger 1896 Annaberg.

Na starcie rywalizacji stylem dowolnym na dystansie 30 kilometrów stanęło 497 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów świata. Na szczęście pogoda dopisała, było mroźnie, jednak na brak słońca nikt nie mógł narzekać. Biorąc pod uwagę temperaturę, to oczywisty handicap mieli zawodnicy posiadający narty na ślizgu typu COLD dedykowanym na duże mrozy. Warto zauważyć, że w naszych polskich warunkach takie temperatury w czasie zawodów zdarzają się dwea-trzy razy w roku.

Dzisiejszy zwycięzca w tym sezonie zajął 16 miejsce w Koenig Ludwig Lauf na 50km stylem klasycznym, oraz 20 na Dolomitenlauf na dystasnie 50km stylem dowolnym.

Wrócmy jednak do wyników. Drugie i trzecie miejsce także dla cudzoziemców, drugie miejsce ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 27 sekund zajął Czech Martin Svarc reprezentujący Ski Club Jablonec. Trzecia lokata dla 19-letniego zawodnika naszych zachodnich sąsiadów Jakoba Wakthera z Ssv Erfurt 02 German, którego strata do zwycięzcy wyniosła 32 sekundy.

Pierwszym Polakiem na tym dystansie został zawodnik UKS Regle Kościelisko Łukasz Kunc, któremu do podium zabrakło 7 sekund. W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze kilku naszych rodaków:

6. Tomasz Jurczak - AZS AWF Wrocław

7. Krzysztof Małkiński - UKS Hubal Białystok/Fischer Jakuszyce

8. Łukasz Bachleda

9. Robert Faron - remsport

10. Bogusław Gracz - nordiclife

W biegu wystartowało także kilku zawodników naszegoskipol.pl teamu.Najlepiej z nich wypadł Daniel Żamojtiuk z Gołdapi zajmując siedemnaste miejsce w OPEN i szóste w swojej kategorii M-40. 49 miejsce dla Huberta Paszkowskiego, a 51 dla Andreya Praduna, dla którego był to debiut w zawodach stylem dowolnym na takim dystansie.

Bieg kobiet to zwycięstwo Niemki Monique Siegel, która przebiegła dystans 30 km w czasie 1:24,36 godz. zajmując 14 lokatę w OPEN. Druga i trzecia lokata dla Czeszek : Jany Jetmarovej z Ski Club Jablonec i Lucie Braunovej z SKP Harrachov. Pierwszą Polką została Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław, która ukończyła bieg jako czwarta kobieta.