enervit

Pierwszy etap cyklu Enervit Classic, bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym rozegrano dzisiaj na trasach Poalny Jakuszyckiej. W kategorii pań wygrała Katarzyna Witek z team nabiegowkach.pl , wśród panów Radek Sretr z Czech.

224 osób dotarło do mety pierwszego w tym roku biegu narciarskiego w Jakuszycach. Nawet niska temperatura, w czasie biegu termometr pokazywał 15 stopni poniżej zera, nie zniechęciła fanów biegówek do spróbowania swoich sił na krótkim pięciokilometrowym dystanie.

Bieg wygrał Czech Radek Sretr, pokonując drugiego na mecie Daniela Iwanowskiego z Yoko Team o dwie sekundy. Trzecie miejsce zajął Piotr Michałek z Jaworzynki, zawodnik teamu nabiegowkach.pl. Starta Piotra to już pół minuty.

Kolejne lokaty zajęli Krzysztof Małkiński, Tomasz Kałużny i Wojciech Smykowski.

Bieg kobiet to jak już wspominaliśmy zwycięstwo Katarzyny Witek z Warszawy. Prawie minutę straty zanotowała do zwyciężczyni Monika Judka z Jeleniej Góry (biegówki.eu), trzecie miejsce dla Anny Gałek z Enervit Yoko Team.

Dzisiejszy bieg na dystansie pięciu kilometrów był pierwszą częścia tryptyku Enervit Classic, kolejne biegi odbęda się na dystansach 10 i 15 kilometrów.