podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

skoki narciarskie

Czy nowy pomysł FIS oznacza kres kombinacji norweskiej?

Ostatnio kombinacja norweska nie przeżywa najlepszego okresu - nie dość, że dwuboistom nie sprzyja pogoda, to jeszcze działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, chcąc uatrakcyjnić zmagania w ramach dyscyplin narciarstwa klasycznego, mogą zmniejszyć i tak niewielką popularność kombinacji i uprawiających ją zawodników.

Komentarzy: 0

2016-02-09 17:48

Czytaj więcej
Graabak

Trondheim: Joergen Graabak z drugim triumfem w PŚ, osamotniony Cieślar 37. [WYNIKI]

Pierwsza zawody PŚ w Trondheim, które zastąpiły jeden z odwołanych konkursów w Ruce, padły łupem mistrza olimpijskiego z Soczi, Joergena Graabaka, któremu udało się wyprzedzić Erica Frenzela i młodego Riibera. Adam Cieślar, pod nieobecność swojego rówieśnika, Pawła Słowioka, nie zdołał powiększyć punktowego dorobku.

Komentarzy: 0

2016-02-09 16:08

Czytaj więcej
słowiok

PŚ Trondheim: Kwalifikacje ponownie dla Watabe, Słowiok poza konkursem [WYNIKI PCR]

Zła passa polskich kombinatorów norweskich trwa, a wraz z upływającym sezonem wydaje się coraz słabsza, co pokazały kwalifikacje w norweskim Trondheim, których nie przebrnął Paweł Słowiok. Ponownie klasę na skoczni pokazał Akito Watabe, a formę utrzymują Eric Frenzel i jarl Magnus Riiber. 

Komentarzy: 0

2016-02-09 09:38

Czytaj więcej
Jan Łowisz

Niedziela nie była dla nas - Polacy poza trzydziestką PK w kombinacji w Planicy [WYNIKI]

Popularne powiedzenie „Niedziela będzie dla nas” dzisiaj się nie sprawdziło i podobnie jak wczoraj biało-czerwoni nie zdołali awansować do czołowej trzydziestki i ze Słowenii wyjadą bez punktów. Zdobyli jednak co innego - cenne doświadczenie. Najlepiej spisał się 19-letni Austriak, Bernhard Flaschenberger.

Komentarzy: 2

2016-02-07 17:54

Czytaj więcej
Riiber

PŚ Oslo: Riiber przełamuje niemiecko-japońską dominację, Cieślar 37. [WYNIKI]

Jarl Magnus Riiber, który prowadził po zmaganiach na skoczni w norweskim Oslo nie dał wyrwać sobie zwycięstwa i przełamał passę Erica Frenzela, który jednak po raz kolejny znalazł się na podium. Polacy po raz kolejny nie błyszczeli, a Adam Cieślar nie wykorzystał szansy na punkty i zajął 37. miejsce.

Komentarzy: 7

2016-02-06 17:00

Czytaj więcej
kupcak kacper

PK w kombinacji: Polacy bez punktów w Planicy [WYNIKI]

Trwający weekend to nie tylko zmagania najwyższej rangi w Oslo, ale i konkursy „drugiej ligi” kombinatorów w Planicy. Choć Polacy pojechali do Słoweni w czteroosobowym składzie, to żaden nie zdołał zdobyć punktów. Wygrał reprezentant Austrii, Lukas Greiderer.

Komentarzy: 2

2016-02-06 16:26

Czytaj więcej
...

PŚ Oslo: Watabe przed Frenzelem w kwalifikacjach, biało-czerwoni poza 30. [WYNIKI PCR]

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Oslo, ale na czele stawki do Seefeld zmieniło się niewiele. Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem Japończyka Akito Watabe, któremu po piętach deptał Eric Frenzel. Niestety Polacy  wciąż są dalecy od punktowej formy z początku sezonu.

Komentarzy: 2

2016-02-05 15:37

Czytaj więcej
EricFrenzel

PŚ Seefeld: Niesamowity wyczyn i udana pogoń Frenzela, Watabe znów drugi! [WYNIKI]

Nie tylko skokami kombinacja stoi, co dało się dziś we znaki Akito Watabe. O ile dzięki upadkowi Frenzela po skokach reprezentant z dalekiej Japonii miał nad rywalem 56 sekund przewagi, to na biegowej trasie, mimo nie najgorszego rezultatu, musiał uznać wyższość zmotywowanego 30-latka. Tym samym po rewelacyjnej pogoni i wielkich emocjach Frenzel odniósł 3. triumf w Nordic Combined Triple.

Komentarzy: 5

2016-01-31 13:06

Czytaj więcej
FrenzelCieslar

PŚ w kombinacji: Seefeld nieszczęśliwe dla Cieślara, Frenzel znów pokazuje moc [WYNIKI]

Eric Frenzel i Akito Watabe nie dają o sobie zapomnieć, a austriackie Seefeld przeistacza się w prawdziwą arenę walki między Niemcem a Japończykiem. Dziś po raz kolejny zwycięsko z tej potyczki wyszedł Niemiec, pewnie odnosząc 27. pucharowy triumf w karierze. Bez punktów w Austrii pozostał Adam Cieślar.

 

Komentarzy: 4

2016-01-30 15:02

Czytaj więcej
EricFrenzel

PŚ Seefeld: 26. triumf Frenzela, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Wygląda na to, że obecny sezon PŚ zaczyna układać się podobnie jak kilka poprzednich i na czoło stawki powoli wysuwa się Eric Frenzel, który w austriackim Seefeld wygrał po raz 26. w karierze. Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o Polakach, którzy pierwsze zmagania po powrocie do PŚ zakończyli bez zdobyczy punktowych. 

 

Komentarzy: 3

2016-01-29 15:14

Czytaj więcej

PŚ Seefeld: Kwalifikacje dla Klemetsena, Cieślar i Słowiok daleko [WYNIKI PCR]

Norweg Haavard Klemetsen zwyciężył w kwalifikacjach poprzedzających pierwszy konkurs w austriackim Seefeld. Polacy po powrocie do zmagań w Pucharze Świata jak na razie nie zachwycili - choć zakwalifikowali się do zawodów, to zajęli pozycje poza czołową trzydziestką. 

Komentarzy: 6

2016-01-28 14:51

Czytaj więcej
ChauxNeuve

Wiemy dlaczego Polaków nie było na PŚ w Chaux-Neuve

Podczas gdy Eric Frenzel we francuskim Chaux-Neuve odnosił swój 25. triumf w karierze, polscy kombinatorzy ku zaskoczeniu kibiców i nas, dziennikarzy, po ponad miesięcznej przerwie od zawodów Pucharu Świata nie pojawili się na starcie. Dlaczego?

Komentarzy: 4

2016-01-28 07:05

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p