5.A. Gąsienica10

Kombinacja Norweska

kupczak

Kolejne zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej odbyły się w Austrii

Kolejne zawody LGP w kombinacji norweskiej odbyły się w środę 2 września w Tschagguns/Partenen (Austria). W kwalifikacjach mile zaskoczył Szczepan Kupczak, który uplasował się na 6. pozycji, podobnie jak w serii konkursowej. Po rywalizacji na skoczni najlepsi dwuboiści zmierzyli się ze sobą w biegu na 10 kilometrów metodą Gundersena. W konkursie niepokonany był Mario Seidl.

2015-09-04 07:35

W ramach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej, rozgrywanej w ten weekend w niemieckim Oberwiesenthal, odbył się dziś konkurs indywidualny. Zawodnicy walczyli na skoczni o punkcie konstrukcyjnym 95 m oraz w biegu na 10 km Gundersenem. Zwyciężył reprezentant Niemiec - Eric Frenzel, a na podium stanęło z nim jeszcze dwóch jego rodaków.

2015-08-30 19:37

KN: Austriacy najlepsi na początek Letniej Grand Prix, Polacy na miejscu 10.

Dziś w niemieckim Oberwiesenthal został rozegrany pierwszy konkurs LGP w tym sezonie. Dwuboiści rywalizowali w sprincie drużynowym. Najlepsi byli Austriacy zajmując dwa czołowe miejsca. Na trzeciej pozycji uplasowali się Niemcy, a nasi reprezentanci uplasowali się na 10. pozycji. Adam Cieślar oddał bardzo dobry skok (95 metrów), w serii skoków uzyskał dzięki temu wynik piąty.

Komentarzy: 1

2015-08-29 23:01

Kadra młodzieżowa kombinatorów norweskich pilnie przygotowuje się do pierwszych zawodów Letniej Grand Prix, które odbędą się już podczas tego weekendu. W zeszłą środę nasi zwodnicy trenowali pod okiem Adama Małysza. O treningu i nadchodzących zawodach opowiedział nam Mateusz Wantulok.