podmenu

Blogerzy

Lista blogów

Maciej Staręga na blogu: dzień z życia w majuMaciej Staręga - koniec dłuuugiego weekenduMaciej Staręga na blogu: Wiosenne porządkiMaciej Staręga - podsumowanie sezonu 2015/16Maciej Staręga: Kanadyjski sen cz.IIMaciej Staręga: Kanadyjski sen, cz. 1Maciej Staręga: Tak było w Davos, czyli kolejny wpis na blogu MaćkaMaciej Staręga: Jeść, startować, spać - i od nowa! Czyli jak wygląda weekend z zawodami [cz.II]Maciej Staręga - Jeść, startować, spać - i od nowa! Czyli jak wygląda weekend z zawodami [cz.I]Maciej Staręga pisze z Laponii , czas na start Pucharu ŚwiataMaciej Staręga na blogu: PR w sporcie? Wynik nie jest ważny. Ważne są lajkiMaciej Staręga: Wiosenne porządki, letnie przygotowaniaMaciej Staręga - Skok w nowy sezonMaciej Staręga - Czarodziejskie zmianyMaciej Staręga po finale sprintu Uniwersjady 2015 na SłowacjiMaciej Staręga o Davos: Piękno sportu!Maciej Staręga - Sezon zimowy 2014/2015 otwartyMaciej Staręga z Bruksvallarny: trening progowy – strefa mieszanaMaciej Staręga z Ramsau o treningu interwałowymMaciej Staręga - przyśpieszenie maksymalneMaciej Staręga - szybciej i silniejMaciej Staręga, na nartach w Ramsau - ZaczynamyMaciej Staręga - Wracamy po przerwie z Ramsau am DachsteinMaciek Staręga z Soczi, przed team sprintamiMaciej Staręga z SocziMaciej Staręga - Czas na JakuszyceMaciej Staręga - Szary Oberhof, piękne LenzerheideMaciej Staręga - Zaczynamy TourMaciej Staręga - Polski WeekendMaciej Staręga z Passo LavazeMaciej Staręga na blogu: Brutalna rzeczywistośćMaciej Staręga o sprintach narciarskich, polskich skoczkach i...Maciej Staręga - jutro sprawdzian z CzechamiMaciej Staręga po dwóch biegach w MuonioMaciej Staręga - "Polska Moc"Maciej Staręga z Krasnej PolanyMaciej Staręga po sprintach z Liberca!Maciek Staręga po TDS.....Maciej Staręga z Oberhofu przed startem Tour de SkiMaciej Staręga - Kanada pachnąca... sprintamiMaciej Staręga- po Gallivare, przed Kuusamo!Maciej Staręga- przed inauguracją Pucharu Świata w Galliavare Maciej Staręga - po pierwszym starcie w Muonio.Maciej Staręga - po kontrolnym starcie w Muonio.Maciej Staręga z pogranicza szwedzko-fińskiego!MACIEJ STARĘGA-NOTKA Z TRAS 12.11.2011MACIEJ STARĘGA- NOTKA Z TRAS.NOTKI Z TRAS-Maciej Staręga-Czas Matur.MACIEJ STARĘGA O OOM 2009.NOTKI Z TRAS - 22.02.2009 -Maciek StaręgaNOTKI Z TRAS -15.01.2009-Maciej Staręga.NOTKI Z TRAS - 20.11.2008 - Maciej Staręga.NOTKI Z TRAS - 31.10.2008NOTKI Z TRAS - 29.03.2008 - Maciek StaręgaNOTKI Z TRAS - 6.02.2008Maciek Staręga- cz.IIINOTKI Z TRAS - MACIEK STARĘGAMACIEK STARĘGA - NOTKI Z TRAS 7.01.2008

Blog: MACIEJ STARĘGA

staręga maciej

Maciej Staręga na blogu: dzień z życia w maju

Wydawać by się mogło, że niby po sezonie, niby nieco spokojniejszy okres w życiu zawodnika, a tak w zasadzie intensywność obowiązków jest dużo większa. W głównym okresie przygotowawczym sprawa jest prosta - rozruch, śniadanie, trening, obiad, krótki odpoczynek, kolejny trening, kolacja i zajęcia wieczorne. W sezonie też podobnie głównie zawody, ściganie się, jedzenie, odpoczynek i spanie. Za to maj to istne szaleństwo.

Komentarzy: 1

2016-05-18 17:05

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga - koniec dłuuugiego weekendu

Weekend majowy za nami. Pewnie każdy z Was w tym czasie uciekł od codziennych obowiązków, żeby chwile odpocząć i nabrać sił na kolejne dni pracy. Dla mnie majówka to takie skrócone wakacje, więc zazwyczaj gdzieś wyjeżdżam.

Komentarzy: 0

2016-05-04 19:43

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga na blogu: Wiosenne porządki

Kwiecień to niby okres roztrenowania. Po trudach sezonu, nieustannym ściganiu, po wielu morderczych startach i ciężkich treningach przychodzi czas w życiu sportowca na okres pozornego spokoju, czas na chwilę wakacji. Ma to być też okres regeneracji, odnowy biologicznej, zadbania o swój organizm i przywrócenie go do życia, tak żeby przygotować się na kolejny cykl sezonowej pracy. Czy rzeczywiście jest tak sielsko jak się wydaję? Oto jak to się odbywa u mnie.

Komentarzy: 5

2016-04-20 20:38

Czytaj więcej
maciej staręga

Maciej Staręga - podsumowanie sezonu 2015/16

To już ponad dziewięć lat naszej portalowej współpracy z Maciejem Staręgą. Czy wtedy w 2008 roku wiedzieliśmy, że szykuje nam się biegacz na finały sprintów, czy mogliśmy przewidzieć, że Maciek będzie regularnie zdobywał sprinterskie punkty Pucharu Świata? Podejrzewam, że wtedy było to bardziej w sferze marzeń, jednak każdy kibic biegów narciarskich w Polsce po cichutku na to liczył. Tym bardziej cieszy nas, że od dzisiaj regularnie co dwa tygodnie będziemy mogli gościć felietony Maćka na naszym portalu. Przedstawiamy podsumowanie sezonu 2015/16 Macieja Staręgi, piórem. Zapraszamy do lektury i czekamy na Wasze komentarze i pytania.

Komentarzy: 2

2016-04-06 18:28

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga: Kanadyjski sen cz.II

Początek był ciężki, bo trzeba było zapakować do samolotu cały sprzęt (torby, narty, skrzynki ze smarami, kije i inne rzeczy) i lecieć 8 godzin siedząc na tyłku, a dla sportowca nie jest to łatwa sprawa. Filmy i książka nieco pomogły. Dodatkowo drzemka i WELCOME CANADA. Jeszcze tylko w 4 dni należało przejść zmianę czasu. Nie było to jakieś trudne zadanie. Ok, na początku budziłem się o 5 rano, ale szybko przyzwyczaiłem swój organizm do dłuższego snu. Przybyłem do Kanady i byłem innym zawodnikiem niż w środku sezonu. Znikł stres i złe samopoczucie, a wróciła dobra energia. Nie mam pojęcia dlaczego.

Komentarzy: 1

2016-03-17 19:47

Czytaj więcej
starega

Maciej Staręga: Kanadyjski sen, cz. 1

 Sport uczy cierpliwości – to stwierdzenie chyba pozostanie ze mną na zawsze. Mógłby również dodać, że podobnie cierpliwości uczą studia, ale skupmy się na istotniejszym dla nas temacie. Przygotowując się do sezonu powtarzałem sobie w głowie, że im będę lepszy, tym więcej będę mógł osiągnąć, a mniejszy wpływ na moje wyniki będą miały rzeczy trzecie. Jednak sport jest złożony, nieprzewidywalny i na tym właśnie polega jego piękno.

Komentarzy: 0

2016-03-15 21:02

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga: Tak było w Davos, czyli kolejny wpis na blogu Maćka

Hej!

Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam kilka przemyśleń i wrażeń jakie mi towarzyszyły przy okazji ostatnich zawodów Pucharu Świata w Davos.

(od redakcji: przypomnijmy, że sprinty w Davos i ósme miejsce Maćka, to jego najlepszy wynik w tym sezonie w Pucharze Świata)

Komentarzy: 0

2015-12-18 18:27

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga: Jeść, startować, spać - i od nowa! Czyli jak wygląda weekend z zawodami [cz.II]

Zawody.

 

Noc przed startem jest przeważnie dość długa. Oczywiście nie przesadzajmy, nie spędzam w łóżku 12 godzin, ale zazwyczaj pełne 9. Pobudka koło 8. rano i albo od razu na śniadanie, jeżeli start jest dość wcześnie, albo najpierw lekki rozruch – żeby nieco obudzić organizm. Nic wielkiego: trucht, krążenia ramion, bioder i tułowia, trochę rozciągania i tyle. Nie ma co przesadzać, siły będą potrzebne na biegu.

Komentarzy: 1

2015-12-08 19:50

Czytaj więcej
starega maciek soczi

Maciej Staręga - Jeść, startować, spać - i od nowa! Czyli jak wygląda weekend z zawodami [cz.I]

Dzień I -  Testy

Dzień przed pierwszym startem jest już bezpośrednim przygotowaniem przed zbliżającymi się  zawodami. Zazwyczaj nie ma jeszcze wielkiego pośpiechu. Zgodnie z rozkładem wstaje tak, by jeszcze przed śniadaniem rozruszać się około 20 min. Przeważnie jest czas żeby się wyspać, bo testowanie nart i trening przygotowawczy odbywają się w godzinach zbliżonych do startu następnego dnia.

Komentarzy: 2

2015-11-30 14:11

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga pisze z Laponii , czas na start Pucharu Świata

Czas start!
Zaczynamy kolejny rok Pucharu Świata. Po sezonie przygotowawczym przyszedł czas na sprawdzanie dyspozycji na najwyższym poziomie. Rozpoczynamy jak prawie co roku w fińskim Kuusamo.

Komentarzy: 0

2015-11-25 18:44

Czytaj więcej
starega

Maciej Staręga na blogu: PR w sporcie? Wynik nie jest ważny. Ważne są lajki

Ostatnio zostało mi zarzucone, że słabo dbam o swój PR. Mam małą liczbę wrzucanych postów na Facebooku, a ich zasięg nie jest duży. Zaniedbałem się w pisaniu artykułów, a może też jestem za mało wyrazisty. Czy promowanie własnego wizerunku to konieczność dzisiejszego sportowca?

Komentarzy: 1

2015-11-16 14:01

Czytaj więcej
staręga maciej

Maciej Staręga: Wiosenne porządki, letnie przygotowania

Czas płynie szybko i każdy kolejny dzień zbliża nas coraz bardziej do sezonu startowego. Zaczęliśmy w nowych dla nas miejscach, jeżeli chodzi o letnią pracę treningową, choć znanych nam z treningów i zawodów w zimie. Najpierw Boży Dar, malutka wioska przy granicy z Niemcami i miejscowością Oberwiesenthal, posiadającą wspaniałą trasę nartorolkową, gdzie realizowaliśmy szybkie treningi. Potem Livigno - włoski raj dla polskich amatorów narciarstwa zjazdowego, choć w tym czasie (martwy sezon) więcej było krów niż turystów. Na koniec niewielki lodowiec Stelvio, z 3 kilometrową pętlą biegową oraz masą „zjazdowców” i ludzi ciągnących na tę przełęcz z różnych stron świata - na rowerach, motocyklach, autach retro lub w pięknych sportowych samochodach.

Komentarzy: 1

2015-06-30 20:29

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p