gracz

Bogusław Gracz reprezentujący szkołę narciarstwa biegowego Nordiclife wygrał maraton narciarski na dystansie 60 kilometrów stylem klasycznym SGB Ultrabiel. Przypomnijmy, że jest to najdłuższy bieg narciarski w naszym kraju. Doceniamy starania organizatorów, którzy stojąc przed perspektywą odwołania zawodów rozegrali go na trasach naszych południowych sąsiadów Czechów.

Czas zwycięzcy dystansu głównego to 3 godziny, 9 minut i 47 sekund. Druga lokata dla Roberta Farona z Remsport, podium uzupełnił zawodnik czeskiego teamu Rossignol Racing Team David Srutek. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Robert Gleń oraz zawodnik naszego skipol.pl TEAMU Józef Wojtyła z LKS Pogórze. Obaj panowie na metę wjechali równocześnie i w geście fair play i uznania dla rywala trzymając się za ręce.

Czołową szóstkę uzupełnił kolejny zawodnik z Czech Michal Duchac. Na tym dystansie bieg ukończyło 56 osób w tym siedem kobiet.

Najlepszą wśród nich została Emilia Romanowicz reprezentująca UKS Puszcza Supraśl. Emilia w klasyfiakcji OPEN zajęła 11 miejsce. Druga lokata dla Jadwigi Tokarczyk z team nabiegowkach.pl/MT-sport, trzeci stopień podium to Joanna Drop.

W ramach SGB Ultrabiel rozegrano także krótsze dystanse na 30 i 15 kilometrów stylem klasycznym.

30 - tkę wygrał Piotr Michałek z team nabiegowkach.pl, przed Fisnarem Viri z Atlas Craft Team i swoim kolega klubowym Grzegorzem Legierskim. Najlepszą z kobiet na tym dystansie została Jolana Benesova z Redpoint Eleven Team, która pokonała Patrycję Balińską Seweryn z team nabiegowkach.pl oraz Ewę Marszałek z Śnieżne Trasy Krzywa / skipol.pl Team.

Paweł Bubula, v-ce mistrz świata lekarzy 2017, zajął siódme miejsce, Sebastian Jarecki to lokata z numerem dwanaście, obaj panowie biegają w naszych teamowych barwach. Do mety dotarła jeszcze dwójka naszych zawodników Hubert Koszyk i Bogusław Niedziela, zajmując odpowiednio miejsca 19 i 29.

Najkrótszy dystans dnia, bieg na 15 kilometrów wygrał Jan Łacek team nabiegowkach.pl przed Bartoszem Franczakiem z nabiegówki.com oraz Jakubem Ogorzałkiem z MKS Duszniki Zdrój.

Bieg kobiet wygrała 14 letnia zawodniczka naszego skipol.pl TEAMU Weronika Jarecka, przed dwójką zawodniczek team nabiegowkach.pl Joanną Kujawską i Martyną Michałek.