2 lutego w Minneapolis Paraolimpijczycy, rywalizowali w biegu długim techniką łyżwową, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne – brak śniegu, dystans skrócono z 15 do 12km

Zwyciężyła Katarzyna Rogowiec z czasem 38min 35.1sek, drugie miejsce zajęła Japonka Shoko Ota, która ukończyła bieg z rezultatem 40min 2.1sek. Trzecie miejsce dla Finki Maija Jarvela, która dystans pokonała w czasie 40min 40.8sek.

Na tym samym dystansie rywalizowali również mężczyźni. Kamil Rosiek był 7 z czasem 36min 52.2sek. Na podium uplasowali się Rosjanin Roman Petushkov czas 34min 1.6sek, drugi był jego rodak Irek Zaripov, który uzyskał rezultat 34min 28.4sek, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Kanadyjczyk Chris Klebl, uzyskując czas 34min 38.8sek.

Konkurencje biegowe rozegrane na trasach Wirth Park w Minneapolis zakończyły się dobrze dla reprezentantów Polski. Katarzyna Rogowiec rywalizację zakończyła z 2 medalami – brązowym w biegu sprinterskim i najcenniejszym za bieg na długim dystansie, który zakończył się jej zwycięstwem. Kamil Rosiek odnotował dwa 7 miejsca.

Katarzyna Rogowiec opuszcza Stany z mocnym prowadzeniem w Biegowym Para-Pucharze Świata i z możliwością nawiązania walki o Biatlonowy Para-Puchar.

Kolejne zawody w Finlandii w dniach 21.03-01.04.2012.