Za nami pierwszy weekend PARA Pucharu Świata , w których jak zawsze z sukcesami startują reprezentanci Polski.

Wrażeniami z pierwszych startów podzieliła się ze skipol-em Katarzyna Rogowiec:

Sjusjoen Para Puchar Świata.

Sobotni bieg biatlonowy na dystansie 3 x 2,5km z 2 strzelaniami był rodzajem kwalifikacji do niedzielnych 5 okrążeń 2,5km z 4 strzelaniami.

Reprezentanci Polski w biatlonie paraolimpijskim rywalizowali w niedzielę, 11.12.2011r. w norweskim Sjusjoen.

Katarzyna Rogowiec ( na zdjęciu z dekoracji pierwsza z lewej) i Kamil Rosiek (grupa zawodników siedzących), Klub Zrzeszenie Sportu Niepełnosprawnych „START” Nowy Sącz, zakończyli drugi występ w tegorocznym Pucharze Świata na pozycjach: 2 i 13.

Rogowiec oddała pozycję liderki Fince, Maija Jarvela i skończyła na 2 pozycji ze stratą 1:43,98. 3 miejsce zajęła Japonka, Ota Shoko tracąc do zwyciężczyni 2:55.49.

Kamil Rosiek biegł dzisiaj bardzo mocno i zakończył bieg na 13miejscu, odrabiając 4 pozycje.

Miejsca na podium z sobotnich kwalifikacji nie zmieniły się. 1 na mecie pojawił się Rosjanin Roman Petushkov, za nim z 38.42 sek. stratą uplasował się – Irek Zaripov, a miejsce 3 zajął Kubo Kozo z Japonii tracąc do zwycięzcy 2min.42,7sek.

Ani Rosiek ani też Rogowiec nie mieli szczęścia do trafnego strzelania. 4 strzelania i żadnego „na czysto”.

Rogowiec po biegu powiedziała: „Mam niedosyt, źle strzelałam. System w wiatrówce wymaga ponownego sprawdzenia i dalszych poszukiwań ulepszenia.”

„Trasa nie należy do łatwych. Biegamy na tych, które usypane zostały na początku grudnia na potrzeby odbywającego się tutaj Pucharu Świata.”

W poniedziałek dzień wolny. We wtorek powrót na trasę biatlonową i dystans 5 x 2,5km.

Polskę w Norwegii reprezentują: Katarzyna Rogowiec, grupa zawodników stojących, biegi i biatlon paraolimpijski; Kamil Rosiek, grupa zawodników biegających na siedząco, biegi i biatlon paraolimpijski; Robert Wątor, grupa zawodników biegających na siedząco, biegi.

Zawodników prowadzą i wspierają: Witold Koperniak – trener koordynator oraz Stanisław Ślęzak – trener biatlonu.