MARCIALONGA 2023

Wczoraj we Włoszech już po raz 50-ty rozegrano jeden z najbardziej popularnych wśród biegaczy narciarskich bieg Marcialonga. Główny dystans 70 kilometrów stylem klasycznym pokonało 5503 uczestników w tym wielu Polaków.

(na zdjęciu głównym)

Jak na tle konkurencji wypadli nasi zawodnicy?

Pierwszą Polką na mecie jest Jadwiga Grynkiewicz-Tokarczyk z MT-Sport, która została sklasyfikowana na 94 miejscu. Jagódka jest jednocześnie jedynym uczestnikiem biegu z naszego kraju, który może sie pochwalić wynikiem w TOP 100 klasyfikacji generalnej, zajęła także 6 miejsce w kategorii kobiet 50-59 lat.

Podium w kategori kobiet - Marcialonga 2023

W klasyfikacji panów najlepszym z Polaków okazał się Ireneusz Rabski (SKI 100% TEAM) który zajął 397 miejsce, ze stratą 57 minut.

Super wynik zanotował Stanisław Gąsienica (Podhale SKI Team) z Kościeliska, który zajął 451 miejsce ze stratą godziny i 54 sekund do zwycięzcy. Staszek jest jednocześnie na 9 miejscu w swojej kategorii wiekowej 60-69 lat. Gratulujemy zawodnikom.