sgambeda

La Sgambedę bieg rozgrywany w Livigno (ITA) wygrali Britta Norgren Johansson z Lager 157 Ski Team oraz Tord Asle Gjerdalne z Team Santander. Zawody rozgrywane na dystansie 30km stylem kalsycznym wchodzą w skłąd cyklu Visma Ski Classic.

Czołówka biegu zarówno w kategorii pań jak i panów to byli lub czynni zawodowi biegacze narciarscy. O końcowej kolejności decydowały pojedynki sprinterskie, Gjerdalen wyprzedził na finiszu o dwie sekundy Rosjanina Ilję Czernousowa z Team Pioneer oraz o trzy Pettera Eliasena z Team LeasePlan. Dziesiąty zawodnik czołówki Oystein Pettersen stracił do zwycięzcy 10 sekund. W biegach cyklu Visma Ski Classic czołówkę stanowią zawodnicy z Norwegii, w dzisiejszym biegu było ich aż 7 w TOP 10.

Rywalizacja pań to walka na finiszu Johansson z Kateriną Smutną. Smutna, reprezentująca Team Santander ( w którego barwach biega także Justyna Kowalczyk) przegrała z Norweżką dwie sekundy. Dodajmy jeszcze, że Smutna reprezentująca przez ostatnie lata Austrię, wróciła przed tym sezonem do swoich barw macierzystych i ponownie reprezentuje Czechy. Trzecią lokatę wywalczyła Szwedka Sara Lindborg z Team Serneke.

sgambeda

finisz pań - od lewej Katerina Smutna i Britta Johansson/ foto.Vismaskiclassic

Jak wypadli Polacy?

W dzisiejszym biegu na starcie stanęło 13 zawodników z Polski. Jedynym, który zajął miejsce w pierwszej setce jest Bogusław Gracz startujący w barwach Nordiclife. Boguś zajął 90 miejsce tracąc do zwycięzcy 12 minut.

Kolejnym z Polaków jest zawodnik naszego skipol.pl teamu Paweł Bubula. Dottore, wielokrotny medalista mistrzostw świata lekarzy, został sklasyfikowany na 162 miejscu. Kolejne miejsca zajęli:

201. Tomasz Chudzikiewicz - instruktor z szkoły narciarskiej w Jakuszycach

232. Kamil Zatoński z SN Klasyk Warszawa. Kamil wygrał z Markiem Tokarczykiem co jest już wyczynem samym w sobie. Gratulujemy Kamil.

240. Marek Tokarczyk z mt-sport. Marek to człowiek biegający od zawsze, instruktor obozów biegowych w Jakuszycach, sportowy człowiek orkiestra. W tym sezonie promuje własną markę mt-sport.