Motor

Reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich Konrad Motor wygrywa bieg na 10 stylem dowolnym w austriackim Ramsau.

W zawodach 5. Tour de Ramsau / 14. Dachstein Volkslanglauf  w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym zobaczyliśmy na starcie naszą kadrę juniorsko - młodzieżową. Bieg "zaprzyjaźniony" z cyklem Euroloppet zgromadził na starcie ponad 140 osób.

Bieg wygrał Konrad Motor, wyprzedzając na finiszu Tomasza Garbienia o 3 dziesiąte sekundy. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Austrii Sebastian Stadlbauer i Stafan Haindl tracąc odpowiednio 0,5 i 0,6 sekundy. Kolejny polski zawodnik Bartłomiej Rucki zajął piąte miejsce Jjego strata do Motora to 1,8 sekundy. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji sklasyfikowano jeszcze Mateusza Chowaniaka na miejscu ósmym i Wojciecha Suchwałko na pozycji numer 10.

Najlepszą z kobiet okazała się Magdalena Kozielska zajmując w biegu ogólnie 16-ta lokatę. Magda reprezentująca UKS Regle Kościelisko przegrała z Motorem (kiedyś także reprezentującym ten klub) 2:26,3 minuty.

W czasie tej samej imprezy biegano także na 25 kilometrów stylem klasycznym. Piąte miejsce OPEN i pierwsze w swojej kategorii wiekowej M0-30 zajął Bogusław Gracz, bieg wygrał zawodnik gospodarzy Manuel Hirner.