Przejdź do treści
skipol.plNumer jeden w biegach narciarskich
Kombinacja norweska7 lutego 2013

PŚ w Ałmatach: 41 zawodników powalczy w Kazachstanie [PROGRAM ZAWODÓW]

Tylko 41 zawodników z 12 krajów powalczy podczas Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ałmatach. Z pierwszej dwudziestki Pucharu Świata zobaczymy pięciu zawodników, a aż 14 nie ma na swoim koncie pucharowych punktów. Polacy nie startują.

Z czołowej dwudziestki klasyfikacji generalnej zobaczymy: Akito Watabe, Wilhelma Denifla, Miroslav Dvoraka, Bjoern Kircheisena i Marjana Jelenko. W tej piątce z pewnością trzeba upatrywać faworytów do podium. Będą to jedne z najsłabiej obsadzonych zawodów Pucharu Świata w historii. Już dziś wiemy, że przynajmniej trzech zawodników zdobędzie pierwsze punkty PŚ w tym sezonie, bo kombinatorów, którzy mają jakąś zdobycz na swoim koncie jest tylko 27.

Składy zbliżone do optymalnych wysłali tylko: Austriacy (bez Bernharda Grubera), Słoweńcy, Japończycy, Czesi (bez Pavla Churavego), Finowie (bez Ilkki Heroli) i Ukraińcy. Francuzi, Norwegowie i Niemcy wysłali do Kazachstanu swoje drugie garnitury. W ogóle nie przyjechali Włosi, Amerykanie, Szwajcarzy i Estończycy. Duże szansę na zdobycie punktów dla Ukrainy ma Viktor Pasichnyk. Byłyby to pierwsze punkty od czterech lat dla naszych wschodnich sąsiadów. Nie startują oczywiście reprezentanci Polski.

LISTA STARTOWA

Program zawodów:

Piątek (08.02)
6:00 – oficjalny trening
8:00 – runda prowizoryczna HS 140

Sobota (09.02)
6:00 – seria próbna
7:00 – seria konkursowa HS 140 (na żywo Eurosport 2)
10:00 – bieg na 10 km (na żywo Eurosport)

Niedziela (10.02)
6:00 – seria próbna
7:00 – seria konkursowa HS 140 (na żywo Eurosport 2)
10:00 – bieg na 10 km (na żywo Eurosport)

Zawody są rozgrywane bardzo wcześniej rano (naszego czasu) więc tym razem zawody w całości na żywo pokaże Eurosport 2 i główny kanał Eurosportu. Szkoda, że taki zaszczyt nie często spotyka kombinację. Konkursy skomentuje Adam Dutlinger.

Konrad Rakowski
sklep XC-SKI.PL narty biegowe, nartorolki

Udostępnij

Komentarze (2)

  • Porucznik Tchemakhov2013-02-07 21:48:42
    A czy ktoś ze skipola wesprze i tym razem komentatora Eurosportu? Tydzień temu Konrad Rakowski, a dwa tygodnie temu Rafał Snoch. Na kogo teraz przypada kolej?
  • Konrad Rakowski2013-02-07 22:16:40
    Moim skromnym zdaniem pora na Kamilę Adamin ;) W końcu mamy równouprawnienie!

    A mówiąc serio, to już pytanie do Piotrka. Ja czy Rafał byliśmy tam gościnnie/rekreacyjnie na własny koszt, a to co, gdzie, z kim i kiedy będzie komentował Piotr, to już ustalenia Eurosportu.

Dodaj komentarz

Komentarze są anonimowe. Redakcja nie odpowiada za treści czytelników.