Przejdź do treści
skipol.plNumer jeden w biegach narciarskich
Biegi: świat23 lutego 2023

MŚ Planica 2023: Mistrzami Świata w sprintach Sundling i Klaebo, Kamil Bury 15, Weronika Kaleta 25, Izabela Marcisz 30! [WYNIKI]

planica 2023

No i zaczęło się. Pierwsze złote medale Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023 rozdane. Mistrzami Świata w sprincie stylem klasycznym zostali Jonna Sundling (SWE) i Johannes Klaebo (NOR). Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci, trójka z nich Weronika Kaleta, Izabela Marcisz i Kamil Bury awansowała do ćwierćfinałów.

 

Szwedzki POTOP w finale kobiet. W finale rywalizacji pań mieliśmy aż czwórkę reprezentantek trzech koron, pozostałe dwa miejsca to Norweżki, które od razu wyjaśniamy stanowiły tło dla Szwedek. Norweżki Skistad i Weng walczyły przez pierwsze 500 metrów, potem nagle odpadły i walkę o medale rozstrzygnęły pomiędzy sobą szwedki. Ostatecznie tryumfowała Sundling przed Ribom i Dahlquist.

1. Jonna Sundling (SWE)

2. Emma Ribom (SWE)

3. Maja Dahlquist (SWE)

4. Linn Svahn (SWE)

5. Kristine Skistad (NOR)

6. Tirli Udnes Weng (NOR)

 

W kwalifikacjach wystartowały trzy nasze zawodniczki Izabela Marcisz, Weronika Kaleta i Monika Skinder. Do ćwierćfinałów awansowały dwie pierwsze zajmując 27 (Iza) i 30 (Weronika) miejsca. Monice Skinder do trzydziestego dającego awans miejsca ( czyli do Weroniki Kalety) zabrakło prawie 5 sekund.

W ćwierćfinałach Iza Marcisz trafiła do najszybszego, jak się później okazało biegu. Zajęła w nim 5 miejsce, jednak ze względu na karę JURY, przeszkadzanie innej zawodniczki w czasie biegu, został przesunieta na ostatnie szóste miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 30 pozycji. Weronika Kaleta zaliczyła dzisiaj życiowy wynik, jej 25 miejsce w sprincie jest najwyższym jakie zajęła w indywidualnych startach Mistrzostw Świata. Gratulujemy, jest dobrze i z niecierpliowścią czekamy na team sprint, tym bardziej, że obie zawodniczki zdecydowanie lepiej czują się w stylu dowolnym!

 

>>> OFICJALNE WYNIKI KOBIET <<<

.

 

W finale mężczyzn klasa sam dla siebie był Johannes Klaebo, który na jednym z podbiegów włączył dopalacz i ... było po biegu. Pasjonującą walkę o medale stoczyli między sobą Paal Golberg, Jules Chappaz i Czech Michal Novak. Czechowi starczyło sił do ostatniego podbiegu, potem walka toczyła się pomiędzy Golbergiem i Chappazem. Ostatecznie o centymetry ( i po obejrzeniu fotofiniszu) srebro dla Norwega, brąz dla Francuza.

1. Johannes Klaebo (NOR)

2. Paal Golberg (NOR)

3. Jules Chappaz (FRA)

4. Michal Novak (CZE)

5. Calle Halfarsson (SWE)

6. Lucas Chanavat (FRA)

 

Nasz jedynak w ćwierćfinałach Kamil Bury był o włos od sprawienia sensacji i awansu do półfinału. Zabrakło czterech dziesiątych sekundy... W każdym razie 15 miejsce w finałąch sprintu Mistrzostw Świata to życiówka Kamila! Brawo za wynik.

Maciej Staręga i Sebstian Bryja odpadli w kwalifikacjach zajmując odpowiednio 49 i 55 miejsca.

 

>>> OFICJALNE WYNIKI MĘŻCZYZN <<<

.

 

Dokumenty z wynikami (2)

PDF2023CC2316RL_WOMEN.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
PDF2023CC2317RL_MEN.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
sklep XC-SKI.PL narty biegowe, nartorolki

Udostępnij

Komentarze (3)

  • topniejacy ze wstydu płatek śniegu2023-02-24 11:18:30
    Cytat: Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci, trójka z nich.............. awansowała do ćwierćfinałów.
    Koniec cytatu.

    Bardzo żenująca ocena, występ co najwyżej przyzwoity z wypełnieniem minimum. Jak można pisać o bardzo dobrym występie. W innych dyscyplinach sportu to często wstyd i sygnał do gruntownych zmian w dyscyplinie. A tu? fanfary i wieńce laurowe, witajcie ich na lotnisku. Wasi bohaterowie utrwalający waszą niemoc, sankcjonujący brak systemu i myśli szkoleniowej. Brak słów!!!!
  • redakcja2023-02-24 11:40:26
    Jak by na to nie patrzeć wypadli bardzo dobrze. Z resztą zgoda.
  • obywatel 5 kategorii2023-02-25 16:51:14
    brawo reprezentacja pzn super starty w łączonym zarówno panie jak i panowie. super taktyka, panie Bajer zaatakujemy zmęczonych, niech no jeszcze pobiegają durnie i nasze gwiazdeczki wyjdą wypoczęte i bach historyczne 24 miejsce, co za czad, jaki wynik. Pan panie Bajer to ma plan!!!!! Napoleon, Aleksander Macedoński w jednym wydaniu, a Ma - łyszki kit łyka jak bocian żaby.

Dodaj komentarz

Komentarze są anonimowe. Redakcja nie odpowiada za treści czytelników.