W Memoriale 24 Padlych Hrdinov wystartuje Justyna Kowalczyk, jutro sprinty stylem dowolnym [LISTY STARTOWE]

Jutro w słowackim Szczyrbskim Plesie rozpocznie się 60 już Memorial 24 Padlych Hrdinov SNP, zawody FIS Slavic Cup. Na starcie starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk, a także nasze kadry A oraz młodzieżowa. Z Polaków zabraknie tylko Macieja Staręgi, który przechodzi rehabilitację po operacji złamanych palców dłoni.
Memoriał to dwa dni zawodów w ramach Pucharu Kontynentalnego naszej części Europy czyli Slavic Cup. Jutro czekają na uczestników sprinty stylem dowolnym (organizatorzy pomylili styl na listach startowych), w sobotę 30 grudnia biegi dystansowe klasykiem.
Tutaj muszę posypać głowę popiołem, bezkrytycznie zawierzyłem liście startowej, na której jak byk było napisane styl klasyczny. Po kontakcie z biurem zawodów potwierdzono oczywiście styl dowolny, jako obowiązujący w jutrzejszych biegach. Mleko sie jednak rozlało, przepraszam za zamieszanie - kace.
W biegu kobiet nasza Justyną Kowalczyk powalczy z reprezentantką gospodarzy Aleną Prochazkovą. Zapowiada się ostra walka, w której na pewno wezmą udział Sylwia Jaśkowiec, Ula Łętocha i Ewelina Marcisz. Nie zapominamy oczywiście o ciągle aktualnej Mistrzyni Polski Seniorek 2017 Monice Skinder. Emocji, szczególnie dotyczących naszych zawodniczek z pewnością nie zabraknie.
Faworytem u mężczyzn jest z pewnością Białorusin Jurij Astapenka, z którym, miejmy nadzieję powalczą Paweł Klisz i bracia Kamil i Dominik Bury.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Justyna Kowalczyk zajęła w tych zawodach drugie miejsce. Trzecie miejsca zajęli Kamila Boczkowska i Kamil Bury. Szczegółowe wyniki w artykule powiązanym poniżej.
kace
Udostępnij
Komentarze (7)
- Omg2017-12-28 22:19:24Co nasza pierwsza kadra chce pokazać połowa zawodnikow to młodzieź
- gr2017-12-29 08:28:27Że wygra z młodzieżą.
- Xxxx2017-12-28 22:21:19Śmiechu warte.............
- hihi2017-12-28 22:31:58omg no dowal sie jeszcze do justyny
- ole2017-12-28 22:56:20A to kadra mikst nie startuje w Tour de Ski?
- Redakcja2017-12-29 08:42:04Priorytetem kadry A są MP Seniorów i eliminacje do Igrzysk Olimpijskich.
- Dolnoślązak2017-12-29 09:41:04Czy jest coś dziwnego w tym, ze w okresie między świętami BN a nowym rokiem zawodnicy mają okazję wystartować blisko od swoich domów? Okazję wykorzystuje nawet Justyna Kowalczyk. Dziecinne wpisy.


