Uniwersjada: Dominika Bielecka i Bartłomiej FIlip najlepsi z Polaków [WYNIKI]

Po piętnastym miejscu Dominiki Bieleckiej w biegu indywidulanym, które było najlepszym miejscem w naszej reprezentacji, przyszedł czas na biegi sprinterskie. Z Polaków najlepiej spisali się Dominika Bielecka oraz Bartłomiej Filip.
Galina Wisznewska zdobyła złoty medal Uniwersjady, zwyciężyła z przewagą 23 sekund nad Ukrainką Janą Bondar. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Anastazja Jegorowa z Rosji. Z Polek najlepiej spisała się Dominika Bielecka, która uplasowała się na dwudziestym miejscu po przebiegnięciu 3 karnych rund. Karolina Trzaska, która zajęła 23 pozycję także z 3 karnymi rundami. Klaudia Cichoń po przebiegnięciu dodatkowych 300 metrów zajęła 27 lokatę.
Wśród Panów zwyciężył Semen Sucziłow z Rosji, nad swoim rodakiem z Rosji Dimitrijem Iwanowem miał ponad 22 sekundy przewagi. Trzecie miejsce zajął Kazach Roman Jeremin.
Z Polaków najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Filip, który strzelał bezbłędnie, jednak słabszy bieg dał mu jedynie 22 lokatę. 35 Miejsce zajął Tomasz Jurczak, który mylił się czterokrotnie, Łukasz Sidorowicz oraz Marcin Piasecki spisali się już nieco gorzej i uplasowali się pod koniec czwartej dziesiątki.
Natalia Surdyka


