starega

Dziś w kanadyjskim Quebecu biegacze i biegaczki rywalizują w biegach klasykiem ze startu wspólnego. U Pań, które miały do pokonania 10 kilometrów, zwyciężyła Marit Bjoergen, a u panów na 15 kilometrów Johannson Hoesflot Klaebo. Maciej Staręga uplasował się w szóstej dziesiątce.

Marit Bjorgen tym razem nie miała zbyt dużej przewagi nad rywalkami, do ktorej to nas przyzwyczaiła. Drugą Heidi Weng wyprzedziła jedynie o 0,6 sekundy. Cała trasa zabrała jej nieco ponad 24 minuty. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla reprezentantki Kraju tysiąca Jezior, kristy Parmakoski. Jej strata wyniosła 2,9 sekundy.

Pechowe miejsce przypadło Ingvild Flugstad Oestber, ale różnica była już większa – 7,8 sekundy. Polki nie startowały. O 18.00 start biegu mężczyzn na 15 kilometrów z Maciejem Staręg

Maciej Staręga dziś w Quebecu nie zaskoczył, ale trudno tego od niego wymagać w biegu dystansowym i to jeszcze klasykiem. Polak zajął 58. pozycję z czasem 38:20.9 i stratą +2:57.2 do zwycięzcy.

U panów kolejny triumf zaliczył Johannes Hoesflot Klaebo, ale pierwszy w biegu dystansowym. Norweg pokonał dystans 15 kilometrów w czasie 35:23.7. Drugie miejsce wywalczył dziś kolejny reprezentant Wikingów, Niklas Dyrhaug, ale niewiele brakowało, by wygrał, bo dzieliło do od zwycięzcy jedynie 0,5 sekundy. Duże szanse miał też trzeci Alexander Bessmertnykh (+0,8) czy czwarty Alex Harvey (+1,2).