biathlon

Pierwsze zawody Pucharu Polski w biathlonie letnim miały miejsce w Dusznikach Zdroju. Pierwszy dzień to rywalizacja sprinterska, druga natomiast to biegi pościgowe. Nie zabrakło na tych zawodach zawodników z kadry narodowej mężczyzn, jednak nie wystartowała kadra młodzieżowa, która aktualnie ma zgrupowanie na Polanie w Dusznikach.

Pierwszy dzień stał pod znakiem sprintów. Najlepiej w tej konkurencji poradził sobie Grzegorz Guzik, który pudłował dwukrotnie i o 22 sekundy pokonał Mateusza Janika, mylącego się czterokrotnie. Na trzeciej pozycji znalazł się Tomasz Jurczak ze stratą 29 sekund do zwycięzcy.

W kategorii seniorek mieliśmy jedną zawodniczkę. Karolina Trzaska pudłowała trzykrotnie i dystans pokonała w czasie 14:32.

W kategorii juniorów zwyciężył Bartłomiej Filip, przed Robertem Szczepaniakiem, który miał stu procentową skuteczność na strzelnicy. Artur Żebrowski mylił się trzykrotnie i do zwycięzcy stracił ponad 40 sekund.

W kategorii juniorek wystartowały jedynie dwie zawodniczki. Zwyciężyła Klaudia Szpak, przed Darią Bernacką z Dusznik Zdroju.

Wojciech Janik okazał się być najlepszym juniorem młodszym w tej konkurencji. Robert Leszczyński ze stratą ponad 15 sekund zajął drugie miejsce, a na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Bergański.

W juniorkach młodszych najlepiej spisała się Karolina Janko, która popisała się całkiem niezłym biegiem, srebra medal wywalczyła Marcelina Badacz, a pierwszą trójkę zamknęła Monika  Wyszyńska ze stratą niespełna 35 sekund do zwyciężczyni.

W młodzikach zwyciężył Filip Kliś, przed Marcinem Zawółem i Marcinem Kaczanowskim. Natomiast w młodziczkach zwyciężyła Sandra Fryczyńska, która o 10 sekund pokonała Magdę Żebrowską i o ponad 40 sekund Weronikę Leśniarę z Czarnego Boru.

Konrad Badacz nie zwalnia tempa po sezonie zimowym i już odniósł pierwsze zwycięstwo w letniej rywalizacji.  Fabian Suchodolski stracił do kolegi ponad 35 sekund a Robert Kubisiak miał ponad 40 sekundową stratę.

W tej samej kategorii wiekowej, ale w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Patrycja Mecler, Barbara Skrobiszewska straciła 9 sekund do zwyciężczyni a Martyna Lichocyt Ogrodny zdobyła brązowy medal.

Dziś jeszcze odbywają się biegi pościgowe. Cieszy udział tak dużej ilości młodych zawodników, jednak coraz bardziej martwi mała frekwencja w starszych kategoriach. Miejmy nadzieje, że może kiedyś się to zmieni.