FIS News 16.02.2012
- Szczegóły
- Utworzono: piątek, 17, luty 2012 10:49
Aukcja nart Justyny Kowalczyk!Jak podaje oficjalna strona FIS, Justyna Kowalczyk oddała jeden ze swoich kompletów nart na licytację mającą na celu wspomóc jedno z pomorskich hospicjów. Licytacja trwa od 11 do 25 lutego. Brawo Justyna! Brawo FIS, który zamieszcza link do aukcji i zachęca do brania w niej udziału! W Polskich serwisach cicho… Za FIS podajemy linka do aukcji: AUKCJA
Erzurum szykuje się na Mistrzostwa Świata Juniorów I U23
Jak podaje FIS Turcy są zwarci i gotowi do przyjęcia młodych zawodników na ich święto narciarskie, które odbędzie się w Erzurum w dniach 19-26 Lutego. Wszystkie konkurencje odbędą się w Kandilli Nordic Ski Center 37km od miasta Erzurum, które organizowało Zimową Uniwersjadę w zeszłym roku. W ciągu 6 dni odbędą się 3 starty indywidualne: sprint stylem dowolnym, 5km klasykiem dziewcząt/10km klasykiem mężczyzn oraz 10km/20km skiathlon. Oczywiście odbędą się również biegi sztafetowe.
Zawodniczki/zawodnicy do lat 23 powalczą w sprincie łyżwą, w biegu masowym na 10km/15km oraz w 15km/30km skiathlonie. W Erzum zobaczymy 35 ekip. W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartuje 224 a w U23 146 zawodniczek i zawodników.
Drużyna, która zwycięży w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów otrzyma trofeum Marca Hodlera, długoletniego byłego głównodowodzącego FIS, który zmarł w 2006roku. W Mistrzostwach Świata Juniorów w zeszłym roku w estońskim Otepää trofeum to wygrali Norwegowie.
Na zdobycie trofeum Marca Hodlera nie mamy co liczyć, ale trzymamy kciuki za nasze zawodniczki i zawodników. O składzie polskiej drużyny i kontrowersjach związanych z początkowym pominięciem najlepszej obecnie naszej juniorki Uli Łętochy pisaliśmy już kilka razy, między innymi TUTAJ.
Łętocha ostatecznie na MŚ do Erzurum pojechała (przyp.redakcji).
/źródło: FIS/