ramsau

Początek października, do rozpoczęcia sezonu Pucharu Świata pozostało niewiele ponad miesiąc czasu, to czas gdy zdecydowana większość czołowych narciarzy wybiera treningi na nartach na wysokości. Jednym z najpopularniejszym miejsc obozów treningowych  tym czasie jest austriacki lodowiec Dachstein. O tym kto trenuje w austriackiej mekce biegów narciarskich, planach obozowych polskich biegaczy oraz Hommelvik Grand Prix 2017 tylko w przeglądzie „prasy”!

Ramsau am Dachstein

Miejscowość Ramsau z trasą nartorolkową i strzelnicą biathlonową oraz położony w jej pobliżu na wysokości niespełna 3000m nad poziomem morza lodowiec Dachstein to z pewnością świetna baza treningowa dla biegaczy narciarskich. W październiku, kiedy do sezonu nie pozostało już dużo czasu, a większość europy zmierzyć się musi z deszczową jesienią narciarze wybierają treningi na nartach na wysokości. Od kilku dni media społeczniościowe zasypują zdjęcia i filmiki z Dachsteinu. Na austriackim lodowcu trenują obecnie między innymi kadry : sprinterska, dystansowa i U23 Francji (Manificat, Jouve, Gros, Chanavat, Jay); Rosji (Krukov, Retyvikh, Belorukova); Finlandii (Strandval, Ketelae, Lehtonen); Austrii(Schwarz).

Już niedługo do wyżej wymienionych zawodników dołączą reprezentanci Polski. W ciągu najbliższych dni w Ramsau zameldują się Justyna Kowalczyk i cała kadra A. Kadra młodzieżowo-juniorska jest w trakcie obozu w Zieleńcu, który potrwa do 14 października. W Ramsau również będą trenować jednak to dopiero na przełomie października i listopada.

Klaebo przed Dyrhaugiem w Hommelvik Grand Prix 2017

W Hommelvik zostały rozegrane zawody nartorolkowe, w których wystartowało kilku czołowych norweskich narciarzy. Zawody na dystanie 18km techniką dowolną wygrał Johannes Klaebo, drugie miejsce zajął Niklas Dyrhaug, a trzecie Jan Thomas Jenssen. Z bardziej znanych zawodników na czwartym miejscu znalazł się Emil Iversen, dziesiąty był Didrik Toenseth a siedemnastą pozycję zajął Even Northug.

Pełne wyniki : TUTAJ

Zdjęcie : Facebook Paul Goalabre