armata

Najdłuższy i najstarszy bieg narciarski na świecie, słynny szwedzki Bieg Wazów to dystans 90 kilometrów do pokonania stylem kalsycznym. W tym roku aura nie pomagała, mało tego, był to najcięższy Bieg Wazów od 23 lat jeżeli chodzi o warunki na trasie. Padający deszcz, grząski nśnie, w którym mkije zapadały się nawet o 20cm, wydawało się, że pogoda robi wszystko na przekór zawodnikom. Tym większa cześć i chwała dla tych, którzy dotarli do mety.

Najlepszą Polką na dystansie 90km CT została reprezentująca Frysztak Ewa Armata. Ewa zajęła 522 miejsce wśród pań z czasem 8:59,39 h.

Miejsca kolejnych Polek, które ukończyły bieg:

721. Marta Piotrowicz - Skórzewo

867. Ewa Szmel - Piechowice

1182. Patrycja Fidorowicz - Świdnica

1382. Halina Olejniczak - Krosski remsport

W biegu panów, najlepszym z Polaków okazał się Ireneusz Rabski z Skomielnej Białej. Jego czas to 5:22,04 godziny. Poniżej miejsca kolejnych 4 naszych rodaków:

906. Jacek Staroń - Krosski remsport

1534 - Grzegorz Krzyszkowski - Jelenia Góra

1992. Zbigniew Lis

2065. Kamil Zatoński - Warszawa

UWAGA! kluby lub miasta z których pochodzą zawodnicy podajemy za stroną vasaloppet.se

Wsród panów w stawce 11046 biegaczy tryumfował Norweg Torleif Syrstad z czasem 3:52,43 godziny.

Najszybszą kobietą została jego rodaczka Emilie Fleten w czasie 4:23,06 godziny. Bieg ukończyło 2370 pań.

WYNIKI: vasaloppet.se

ZDJĘCIE : profil na FB Ewy Armaty. Na zdjęciu Ewa z mężem Markiem, który także ukończył bieg (6274m).

p.s : wyszukiwarka vasaloppet.se płata różne figle, jednak myślę, że nasi czytelnicy dadzą radę... ;)